Kategorie blog
Chmura tagów
Kula do prania - wystarcza na 1000 prań?
Kula do prania - wystarcza na 1000 prań?

Dzisiaj zaczynamy testy Kuli piorącej Ecoballs od ECOZONE, która jest alternatywą dla tradycyjnych proszków do prania i idealną propozycją dla osób z wrażliwą skórą. Według producenta kula wystarcza aż na 1000 prań. Sprawdźmy, jak to działa.

czytaj całość »
Jak wyczyścić dywan bez użycia chemii?
Jak wyczyścić dywan bez użycia chemii?

Podłoga to jeden z elementów w mieszkaniu, który brudzi się najszybciej, a dywany to istne skupiska bakterii. Zwłaszcza jeśli mamy dzieci czy lubimy chodzić boso, warto zadbać, by nasze wykładziny były czyste i wolne od zarazków. Czyszczenie dywanów i wykładzin może być wyzwaniem, nawet jeśli korzysta się z chemicznych środków czyszczących, a co zrobić jeśli chcemy usunąć brud i plamy bez użycia takich specyfików? Jest kilka sprawdzonych już przez nasze babcie sposobów. 

czytaj całość »
Naturalne farbowanie włosów - czy to działa?
Naturalne farbowanie włosów - czy to działa?

Moje włosy zmęczone wieloletnim farbowaniem zwykłymi farbami z ostrą chemią potrzebowały od dawna odpoczynku. Jednak po podjęciu decyzji o zaprzestaniu farbowania na ciemny blond, który miałam do tej pory okazało się, że na pojawiające się ciemne odrosty nie mogę po prostu patrzeć. Postanowiłam więc jednak nadać im jakiś kolor używając tym razem produktu do farbowania opartego na w 100% naturalnych składnikach. Takim produktem jest właśnie henna Sattva Ayurveda.

czytaj całość »
Zero czy less waste - co wybierasz?
Zero czy less waste - co wybierasz?

Rzucanie się na głęboką wodę w jakiejkolwiek dziedzinie zazwyczaj nie jest dobrym rozwiązaniem. Nie inaczej jest przy przechodzeniu na bardziej ekologiczny styl życia. Oczywiście są osoby, które są w stanie od razu wprowadzić najbardziej restrykcyjne podejście do kwestii produkcji śmieci, jednak dla większości z nas takie diametralne zmiany mogą okazać się zbyt trudne do udźwignięcia. Zwłaszcza w wieloosobowych rodzinach, gdzie oboje dorośli pracują zawodowo a dzieci są w różnym wieku. Taka zmiana wymaga zaangażowania wszystkich domowników i ustalenia zasad, które będą zrozumiałe i możliwe do zastosowania dla wszystkich. Dlatego do procesu ograniczania ilości śmieci podejdźcie projektowo i systematycznie. Wyznaczcie sobie realistyczny cel - wtedy na pewno się uda.

czytaj całość »
EkoPorady dla EkoLudzi
EkoPorady dla EkoLudzi

Każdego dnia docierają do nas informacje o pogłębiającej się degradacji środowiska naturalnego i dramatycznych skutkach zmian klimatycznych. Są one zatrważające i jasno pokazują, że jeśli natychmiast nie ockniemy się i nie zaczniemy działać, przyszłe pokolenia, a nawet już te obecnie żyjące, nie będą mogły cieszyć się pięknem i bogactwem naszej planety, a w dłuższej perspektywie grozi nam całkowite wyginięcie. Wydaje się, że wobec ogromu tych , działania pojedynczych osób nie są w sanie nic zmienić. Nic bardziej mylnego - znane powiedzenie, mówi:  "Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." - suma naszych jednostkowych działań, ma moc zmieniania rzeczywistości. Dlatego też przedstawiamy Wam cykl EkoPorad dla EkoLudzi, który będziemy stale uzupełniać. Jeśli zastosujecie się choćby do ich części i będzie nas coraz więcej, mamy szansę razem zmienić świat!

czytaj całość »
Ekologiczny dom, czyli jaki?
Ekologiczny dom, czyli jaki?

Budowa czy remont domu jest jednym z największych życiowych i finansowych wyzwań, jakie napotykamy. Gubimy się w gąszczu niejasnych porad, często sprzecznych wskazówek i często podejmujemy decyzje, których konsekwencje będziemy ponosić latami. Konsekwencje te dotyczą nie tylko naszej wygody czy finansów, ale i planety, na której żyjemy. Jeśli więc bliska jest Wam postawa eko, sprawdźcie na co zwrócić uwagę budując lub remontując dom.

 

czytaj całość »
Jak zrobić pierwszy krok do życia bez śmieci?
Jak zrobić pierwszy krok do życia bez śmieci?

Jak w każdym innym temacie, także w kwestii śmieci, najpierw musimy poznać i przeanalizować sytuację wyjściową. Żadnej wojny, nawet tej śmieciowej, nie wygramy bez dogłębnej znajomości przeciwnika. Naszym pierwszy krokiem powinno być zatem dokładne zbadanie ile i jakich śmieci faktycznie produkujemy. Dopiero potem będziemy mogli wyznaczyć sobie cel zmierzający do redukcji ilości odpadów.

czytaj całość »
5 korzyści życia bez śmieci
8 korzyści życia bez śmieci

Jeszcze całkiem niedawno zwykła segregacja śmieci była rzadkim zjawiskiem, a terminy takie jak zero czy less waste nie pojawiały się w ogóle w publicznej dyskusji. Jednak postępująca degradacja środowiska naturalnego i rosnąca świadomość ekologiczna ludzi sprawiły, że obecnie temat ograniczania ilości produkowanych przez nas śmieci zajmuje ważne miejsce w codziennym życiu. Na pierwszy rzut oka wydaje się to zagadnienie generujące jedynie więcej pracy i wysiłku oraz wymagające dodatkowych nakładów finansowych, jednak są też i wymierne korzyści, nie tylko dla środowiska, ale i dla nas samych. Sprawdźcie jakie! 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl