Kategorie blog
Chmura tagów
Jak mieć czystą i pachnącą lodówkę bez użycia chemii?
Jak mieć czystą i pachnącą lodówkę bez użycia chemii?

Jak mieć czystą i pachnącą lodówkę bez użycia chemii?

Jak umyć lodówkę nie korzystając z chemicznych środków, które raz, że nie są pożądane w sąsiedztwie produktów spożywczych, a dwa, że nie są obojętne dla środowiska?

To proste!

Przygotowujemy roztwór ciepłej wody mydlanej z dodatkiem sody oczyszczonej (1 łyżka sody na 1 litr wody). Przecieramy wnętrze lodówki miękką szmatką, a następnie spłukujemy ciepłą wodą i wycieramy na sucho - do tego możemy użyć kawałka flaneli. Jeśli w lodówce odkryjemy ślady pleśni, usuwamy je wodą z octem (3 łyżeczki octu na 1 litr wody). Pamiętajmy, by zawsze używać miękkich szmatek i nie czyścić lodówki proszkami - mogą powstać rysy! Po myciu zawsze wycieramy wnętrze do sucha przed włączeniem sprzętu do prądu.

A co jeśli w lodówce pojawią się brzydkie zapachy? Żaden problem, prażymy na patelni czy w rondelku niewielką ilość kawy ziarnistej i zamykamy na kilka godzin w opróżnionej lodówce. Podobny efekt osiągniemy stosując cukier upalony na karmel.

Jeśli nie macie czasu lub chęci do przygotowywania domowych środków czyszczących spory wybór naturalnych i przyjaznych specyfików znajdziecie w naszym sklepie w dziale Eko Dom - Sprzątanie. Ekologiczne wyposażenie kuchni i środki do jej czyszczenia znajdują się w dziale Eko Dom - Kuchnia.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl