Kategorie blog
Chmura tagów
Naturalne farbowanie włosów - czy to działa?
Naturalne farbowanie włosów - czy to działa?

Naturalne farbowanie włosów - czy to działa?

Moje włosy zmęczone wieloletnim farbowaniem zwykłymi farbami z ostrą chemią potrzebowały od dawna odpoczynku. Jednak po podjęciu decyzji o zaprzestaniu farbowania na ciemny blond, który miałam do tej pory okazało się, że na pojawiające się ciemne odrosty nie mogę po prostu patrzeć. Postanowiłam więc jednak nadać im jakiś kolor używając tym razem produktu do farbowania opartego na w 100% naturalnych składnikach. Takim produktem jest właśnie henna Sattva Ayurveda.

Kilka słów o produkcie

Hanny w zależności od składu nadają włosom różne kolory: blond jasny lub ciemny, brąz jasny lub ciemny, czerń. Są także w kolorze czerwieni, indygo i neutralne. Opakowanie Sattva Ayurveda zawiera kompozycję ajurwedyjskich ziół, foliowy czepek i rękawiczki oraz pędzelek. Do przygotowania produktu potrzebujemy jeszcze miseczki. Henna ziołowa Sattva Ayurveda intensywnie odżywia i regeneruje włosy oraz przywraca im blask i zdrowy wygląd. Farbowanie henną to także doskonały sposób na zregenerowanie włosów zniszczonych długotrwałym farbowaniem chemicznym oraz stylizacją. Produkt może być stosowany przez kobiety w ciąży. Kolor ciemnieje przez 48 godzin, zatem ostateczny efekt użycia henny uzyskasz po upływie 48 godzin od jej nałożenia. Do tego czasu nie myj włosów szamponem.

Jak to wygląda w praktyce?

Włosy mam gęste i dosyć długie, więc przede wszystkim martwiłam się, czy opakowanie wystarczy na ich ufarbowanie. Jak się okazało zużyłam zaledwie połowię, więc mam jeszcze jedną porcję na drugi raz. Po wakacjach włosy były w średnim stanie, miejscami bardzo rozjaśnione słońcem, w innych miejscach ciemniejsze, a przy skórze były już 2-3-centymetrowe odrosty. Moje włosy wyglądały tak:

Włosy przed farbowaniem

Wzięłam sie więc do farbowania. Cały proces jest bardzo prosty. Umyj włosy szamponem (bez silikonów). Ja użyłam szamponu Sattva Ayurveda z mango. Wymieszaj potrzebną ilość proszku z letnią wodą o temperaturze około 50 ° C, aby utworzyć gładką pastę. Na moją długość zużyłam pół opakowania. Pozostaw hennę na 30 minut. Załóż rękawiczki ochronne, aby chronić ręce przed zabarwieniem. Podziel włosy na cztery sekcje, nakładaj dokładnie pastę od nasady po końce w każdej sekcji. Owiń głowę folią i nałóż ręcznik, aby zachować odpowiednią temperaturę. Pozostaw na włosach przez 2-3 godziny. Zmyj hennę ciepłą wodą. Ja trzymałam 2 godziny, bo zależało mi na delikatnym przyciemnieniu i wyrównaniu kolorytu. Pamiętaj, że na finalny efekt trzeba czekać 48 godzin i do tego czasu nie wolno myć głowy szamponem.

Rozrobiona henna

Henna nałożona na włosy

Efekt końcowy - bardzo ok!

Już po zmyciu produktu zauważyłam, że włosy zmieniły kolor, ale i poprawiła się ich kondycja - przestały się puszyć i zrobiły się bardziej gładkie i jedwabiste w dotyku. Kolor dojrzewał rzeczywiście przez dwa dni a efekt końcowy bardzo mi się podoba. Uzyskałam jasny, ciepły brąz równomiernie rozłożony na włosach. Sam proces farbowania był bardzo przyjemny. Towarzyszył mu głęboki ziemisty i ziołowy zapach, tak innych od drażniącej woni amoniaku i innych chemicznych substancji obecnych w farbach z drogerii. Moja skóra przy każdym farbowaniu tradycyjnym nieco piekła i była bardzo wrażliwa przez kilka dni a włosy robiły się sztywne i matowe. Po zastosowaniu Sattva Ayurveda nie ma żadnego z tych efektów. Włosy się jedwabiste, miłe w dotyku, skóra bez żadnych zmian czy podrażnień. Na pewno wykorzystam drugą część opakowania i może w przyszłości poeksperymentuję mieszając brąz z indygo, żeby uzyskać nieco zimniejszy kolor.

Włosy bezpośrednio po zmyciu henny, 24 i 48 godzin po:

Włosy bezpośrednio po zmyciu henny

Włosy 24 h po użyciu henny

Włosy 48 h po użyciu henny

 

 

[product id="980, 979, 978, 976, 974, 973, 975, 977, 1012"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl