Kategorie

Eko Higiena

W łazience każdego dnia poddajemy się zabiegom pielęgnacyjnym. To tutaj odbywają się rytuały piękna, dzięki którym wyglądamy i czujemy się lepiej. Jest to również miejsce, gdzie znajdziemy bardzo dużo produktów, poważnie szkodzących naszej planecie. Niektóre z nich nie najlepiej wpływają też na stan naszej skóry, pomimo że jesteśmy zapewniani, że to dobry dla nas wybór. Coraz bardziej jednak koncentrujemy się nie tylko na sobie, ale też na naszej planecie, wiedząc, że to właśnie od nas zależy jej los. Jeżeli nie jest on obojętny również Tobie, dokonaj zmian w swojej codziennej higienie. Nie rezygnuj ze wszystkiego, czego używasz regularnie, ale zamień niektóre produkty na eko alternatywy. Dotyczy to m.in. patyczków do uszu, płatków kosmetycznych, papieru toaletowego i chusteczek higienicznych.


Wielorazowe płatki kosmetyczne. Oszczędzaj pieniądze i naszą planetę

Trudno sobie wyobrazić codzienną pielęgnację bez używania płatków kosmetycznych. Służą kobietom do usuwania makijażu, zmywania paznokci, a także innych zabiegów pielęgnacyjnych. Zwykłe płatki kosmetyczne możesz zastąpić wielorazowymi, które wykonane są z włókien bambusa i bawełny. Możemy je prać w wodzie i delikatnym mydle po każdym użyciu. W dotyku zawsze są miękkie i przyjemne dla naszej skóry. Istnieją też specjalne płatki peelingujące, fantastycznie sprawdzające się do złuszczania martwego naskórka, taki naturalny peeling!

Nasz przyjaciel bambus

Podobnie jak płatki kosmetyczne, również inne produkty przeznaczone do codziennej higieny wykonane są z naturalnego bambusa. To chusteczki higieniczne, papier toaletowy i patyczki do uszu. Bambus pochodzi z natury, ze świata roślin, jest bezpieczny dla naszej skóry i zdrowia. Wykazuje działanie antybakteryjne i antygrzybiczne, dlatego też jest dobrym wyborem dla osób o szczególnie wrażliwej skórze. Wszystkie bambusowe produkty są ekologiczne, ich wyborem przyczyniasz się do zahamowania wycinki drzew. Bambus pochodzi tylko z tych roślin, którymi nie żywią się zwierzęta, w tym pandy.

Myjki i gąbki myjące

Czy znasz już świetny patent na zdrową, naturalną i eko kąpiel? Wybierz jedną z naszych propozycji myjek lub gąbek. Doskonale do mycia sprawdzają się ekologiczne woreczki na mydło przeznaczone do jego przechowywania, ale też mycia. Mydło umieszczamy w woreczku i możemy umyć nim ciało bez ryzyka odpadania jego kawałków. Gąbki, jakie znajdziesz w naszej ofercie, wykonane są z korzeni roślin Konjac. Są tak delikatne, że można z powodzeniem używać ich do mycia skóry noworodków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl