Kategorie

Eko higiena jamy ustnej

Higiena jamy ustnej należy do naszych codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Najczęściej myjemy zęby dwa razy dziennie, rano i wieczorem, chociaż zdarza się nam to również częściej. Stosowanie szczoteczki i pasty pozwala nam nie tylko wyczyścić zęby i dziąsła, ale też zadbać o ich ochronę przed próchnicą, mamy też świeższy oddech. Nie wszystkie pasty do zębów zawierają w swoim składzie substancje, które pozytywnie wpływają na stan naszych zębów. Jest wiele składników, które poważnie im szkodzą. Wydaje nam się, że dobrze troszczymy się o naszą jamę ustną, podczas gdy wyrządzamy jej wiele szkód. Dobrze jest znać skład swojej pasty do zębów.

Pasta do zębów o złym składzie

Pasta do zębów ma bezpośredni kontakt z naszymi błonami śluzowymi. To one w bardzo krótkim czasie wszystko przepuszczają do naszego organizmu. Istnieje poza tym ryzyko połknięcia pasty, zupełnie przypadkowo. Dotyczy to w szczególności dzieci, które dopiero poznają technik dbania o jamę ustną. Pasta przedostaje się do naszego układu pokarmowego, co przy złym składzie skutkuje bólem brzucha. W paście nie powinny pojawić się SLSy, tak często stosowane w różnego rodzaju środkach czystości i pielęgnacyjnych. To one powodują, że pasta się pieni, jednocześnie jednak podrażniają barierę ochronną i wywołują świąd oraz ubytki błony śluzowej jamy ustnej. Unikaj też parabenów, konserwantów o niekorzystnym wpływie na gospodarkę hormonalną. Zrezygnuj z pasty do zębów, w której zawarty został Sodium Hydroxide o silnym działaniu drażniącym i Triclosan, środek antybakteryjny, wchodzący w reakcję z chlorowaną wodą, co skutkuje powstaniem chloroformy i dioksyny o znaczącym wpływie na rozwój nowotworów. Ponadto nie powinien się w niej znaleźć fluor. Jego nadmiar powoduje pojawienie się przebarwień na zębach, ale też ma niekorzystny wpływ na nasz stan emocjonalny.

Pasta do zębów o dobrym składzie

W pastach szukaj naturalnych składników, pochodzące ze świata roślin. Świetnie w pielęgnacji jamy ustnej sprawdzają się substancje ziołowe. Lukrecja i goździki zapobiegają rozwojowi bakterii, odpowiadających za pojawienie się ubytków w zębach. Ukęśla indyjska i głożyna pospolita łagodzą podrażnienia dziąseł, jednocześnie je wzmacniając. Żywokost skutecznie przyśpiesza gojenie się ran, a żywica sosny długoigielnej wykazuje działanie przeciwzapalne. W naturalnych pastach do zębów nie znajdziesz SLS, parabenów, fluoru, sztucznych barwników i substancji zapachowych. To produkty do higieny stworzone we współpracy z naturą, z uwzględnieniem jej największych zalet oraz ukierunkowanego pozytywnego działania na zdrowie naszych zębów i dziąseł.

Ekologiczne szczoteczki do zębów

Oprócz pasty mycie zębów wymaga także szczoteczki. Najlepszym zamiennikiem plastikowych, są ekologiczne szczoteczki do zębów z bambusa, które myją tak samo dobrze, ale są w pełni biodegradowalne a ich produkcja jest o wiele bardziej przyjazna dla środowiska niż tradycyjnych.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl