Kategorie

Eko Kuchnia


W kuchni powinna panować sterylna czystość. Nieproszeni goście, jak bakterie, grzyby i pleśń, powinni być natychmiast usuwane. Możliwe jest to dzięki regularnemu sprzątaniu, które w wielu domach odbywa się przy pomocy ogólnodostępnych w sklepach chemicznych środków do sprzątania kuchni. To powoduje, że do naszego organizmu przedostają się składniki, które mu szkodzą, podrażniają nasz układ oddechowy, ale też skórę, z którą mają bezpośredni kontakt. Eko sprzątanie wciąż skrywa wiele tajemnic przed społeczeństwem. Coraz większa świadomość jest jednak wpływu używanego plastiku w kuchni na naszą planetę. Dlatego też w wielu domach spotkamy się ze słomkami i torebkami wielokrotnego użytku. To duży krok w kierunku zmian. Czy możesz zrobić coś więcej dla naszej planety, siebie samego i przyszłych pokoleń? Z nami łatwiej będzie Ci wdrożyć w kuchni dobre nawyki.


Twoja eko kuchnia dla dobra człowieka i środowiska

Wyobraź sobie kuchnię bez plastiku. Wyeliminowanie go z naszego życia jest dzisiaj łatwiejsze, niż mogłoby Ci się wydawać. Pływające wysypisko śmieci, a więc Wielka Pacyficzna Plama Śmieci ma już powierzchnię kilkakrotnie większą od Francji, wciąż się jednak powiększa. Zwierzęta giną pod warstwą plastikowych torebek, a piękne plaże zostają zalane plastikową falą. Ponadto wiele tworzyw sztucznych wykazuje się toksycznymi właściwościami. Przedostając się do organizmów zwierząt, niekorzystnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie ich hormonów. Bisfenol obecny w niektórych tworzywach jest również niebezpieczny dla zdrowia ludzkiego, wywołując wiele niebezpiecznych chorób. Każdy z nas może przyczynić się do zmian i przywrócić środowisku lepszy stan. Ważne jest, aby ograniczyć używanie plastiku. Tradycyjne słomki zastępujemy słomkami wielokrotnego użytku, które wykonane są m.in. ze stali nierdzewnej. Nie tylko są ekologiczne, ale też efektownie się prezentują w szklankach z napojami. Słomki wykonuje się też ze szkła i pakowane są w opakowania pochodzące z recyklingu.


Zrezygnuj z jednorazowego papieru do pakowania, decydując się na opakowania wielokrotnego użytku wykonane przy użyciu wosku pszczelego. Jest to świetna alternatywa dla małych plastikowych torebek, w które pakujemy żywność. Zamiast wody w plastikowych butelkach zabieraj ze sobą wodę w butelce stalowej. Warto jest też zdecydować się na ręczniki kuchenne bambusowe, które są wolne od barwników i chemii. Są idealne dla alergików i osób, mających szczególnie wrażliwą skórę.

Przeprowadzamy eko kuchenne rewolucje. Dołączysz do nas?

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl