Kategorie

Eko Pranie


Czy wiesz, że każdego roku kupujemy aż 250 milionów kilogramów proszków do prania? Robimy pranie regularnie, średnio 1-2 razy w tygodniu. W przypadku małych dzieci czy też większych rodzin częstotliwość ta jest zdecydowanie inna, pralka pracuje kilka razy w ciągu tygodnia. W sklepach znajdziemy proszki i płyny, które są uznawane powszechnie za skuteczne, jednocześnie jednak nie grzeszą dobrym dla naszej skóry i organizmu składem. Zapewne wiele osób odczuwało po założeniu świeżo upranego ubrania swędzenie skóry, na której pojawiało się też zaczerwienienie, a niekiedy długo utrzymująca się wysypka. To efekt wpływu chemicznych składników zawartych w środkach piorących na naszą skórę. Ubrania przesiąkają tym, co jest obecne w proszkach. Dlatego też warto zadbać o to, aby były to składniki dobre nie tylko dla tkanin, ale też nas – naszej skóry.


Czego unikać wybierając środki piorące?


Wybierając środki piorące, należy przede wszystkim czytać skład produktu. Nie powinny się w nich znajdować popularne SLS. To anionowe środki powierzchniowo czynne, które skutecznie usuwają tłuszcze, ale przy tym niszczą powierzchnię lipidową naszej skóry, jednocześnie ją podrażniając. Niebezpieczne dla człowieka są też ftalany, zakłócające równowagę hormonalną organizmu. Powszechnie stosowane w proszkach są też fosforany, będące jednymi z głównych chemikaliów, które zanieczyszczają naszą planetę. Unikamy też drażniących enzymów. Ich zadaniem jest zmiękczanie wody oraz ochrona przed powstawaniem osadów w pralce, ale bardzo często podrażniają skórę i uczulają.


Eko pranie. Jak wybrać dobry, naturalny proszek i płyn do prania?


Zamiast chemicznych środków piorących wybieraj te naturalne, równie skuteczne w usuwaniu zabrudzeń, a jednocześnie dobrze oddziałujące na naszą skórę, nawet tę wrażliwą. Wśród nich są m.in. orzechy piorące. Do prania używa się ich już od wieków w Indiach, skąd dotarły do Polski. Używa się ich nawet do pielęgnacji ciała, co oznacza, że są dla skóry bezpieczne i nie wywołują niepożądanych reakcji alergicznych. Idealnie sprawdzają się dla alergików i dzieci. Nie niszczą ubrań, nie pozostawiają na nich żadnego osadu i zapachu. Dlaczego orzechy piorące są tak wyjątkowe? Sekretem jest zawarty w nich składnik – saponina. Jest to substancja odpowiadają za ochronę rośliny przed działaniem bakterii i innych szkodników. Wykazuje działanie odtłuszczające. Innym ciekawym środkiem piorącym jest kula do prania. Zbiorniczek w kształcie kuli wypełniony jest niewielkimi kuleczkami. Działa on z wykorzystaniem właściwości fizykochemiczne wody i tlenu. Woda zostaje zmiękczona, a brud jest usuwany.
Oprócz niecodziennych naturalnych środków czystości nasza oferta obejmuje tradycyjne płyny i proszki tylko w eko wersji, bezpieczne dla skóry, zdrowia człowieka i tkanin.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl