Kategorie

Eko Sprzątanie

Środki czystości należą do produktów, które znajdziemy w każdym domu. To one pozwalają nam usunąć zabrudzenia z różnego rodzaju powierzchni. Jednocześnie typowe płyny, żele i mleczka są bogactwem chemicznych składników, które szkodzą naszemu zdrowiu, skórze i środowisku. Trudno jest jednak całkowicie zrezygnować ze środków czystości, można jednak zmienić swoje nawyki. Dzięki większej świadomości działania zawartych w nich składników jest szansa, że będziemy dokonywać lepszych wyborów, przede wszystkich dla nas – naszego zdrowia. W naszym sklepie znajdziesz alternatywy dla tradycyjnych środków do sprzątania. Są pozbawione chemii, fosfatów, petrochemii, konserwantów, enzymów i syntetycznych zapachów, czyli wszystkie, co ma niekorzystny wpływ na osoby, mające z nim bezpośredni kontakt.


Sprzątanie szkodzi? Dlaczego typowe środki czystości są niebezpieczne dla człowieka?


Sprzątając w domu, można sobie zaszkodzić. Pozbywamy się zabrudzeń, jednak pojawiają się one w naszym organizmie. Zgodnie z powszechnie znanym powiedzeniem: „W naturze nic nie ginie”. Nierzadko po posprzątaniu łazienki chemicznymi środkami czystości odczuwamy osłabienie i nieprzyjemne drapanie w gardle. Czasami pojawiają się bóle głowy, a nawet mdłości. Wysokie stężenie środków chemicznych w powietrzu jest odpowiedzialne za ten stan. Im bardziej uporczywy jest brud, tym więcej ich używamy. W tego typu produktach możemy znaleźć m.in. amoniak, fenole, formaldehyd i chlor. Pomimo skuteczności ich działania na brud i zanieczyszczone powierzchnie w łazience, kuchni i pokojach nie są to składniki, będące też przyjaciółmi naszego organizmu. Szczególnie duże spustoszenie wywołują one w słabych organizmach dzieci.


Dokonaj zamiany…na ekologiczne środki czystości


Sprzątanie będzie wtedy przyjemniejsze, ale przede wszystkim zdrowsze. Ekologiczne środki czystości to produkty, których skład bazuje na jak największej ilości składników naturalnych. Usunięto z nich wszystko, co szkodzi zdrowiu, w tym chemiczne substancje zapachowe, chlor i fenole. To spowodowało, że podczas sprzątania nie są uwalniane szkodliwe substancje, mieszające się z powietrzem. Ponadto tego typu płyny i żele nie podrażniają delikatnej skóry, a więc nie ma konieczności sprzątania w rękawiczkach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl