Kategorie

Eko Zmywanie


Niezależnie od tego, czy zmywasz ręcznie czy w zmywarce, korzystasz z płynów i innych środków do zmywania, które nie zawsze zachwycają dobrym dla naszej skóry i naszego organizmu składem. Płyn do mycia naczyń należy do niezbędnego wyposażenia każdej kuchni. Powinien być wydajny, szybko i skutecznie usuwać tłuszcz, a także ładnie pachnieć. Pomimo, że takie środki istnieją, nie są one obojętne dla naszego organizmu. W ich składzie znajdziemy przede wszystkim środki powierzchniowo czynne, regulatory twardości wody, substancje konserwujące, chlorek sodu i składniki barwiące oraz zapachowe. Zazwyczaj płyn znajduje się w plastikowej butelce, którą po zużyciu środka wyrzucamy do kosza, następnie trafia ona na wysypisko śmieci, a także przyczynia się do zanieczyszczenia mórz i oceanów.

Nie tylko osoby ze skórą o dużej wrażliwości są narażone na niekorzystny wpływ chemicznych płynów do zmywania. Każdy z nas przy bezpośrednim kontakcie z nimi może doświadczyć podrażnienia, świądu i pieczenia.

Jak zmywać eko?

Zmywanie bez chemii jest możliwe i niekoniecznie trzeba korzystać tylko z domowych sposobów, które nie zawsze są wystarczająco skuteczne przy trudnych w usunięciu zabrudzeniach. Wybierz naturalne, ekologiczne płyny do zmywania, tabletki do zmywarek, nabłyszczacze i odświeżacze. Nie znajdziesz w nich SLSów, parabenów, fosforanów, formaldehydu, chemicznych środków zapachowych i barwników. Dzięki temu nie wywołują reakcji alergicznych na skórze, jak też nie pozostawiają chemii na naczyniach, na których następnie serwujemy jedzenie. To bardzo prosta droga do „zaśmiecenia” organizmu chemią. Jest to częsta przyczyna zarówno osłabienia organizmu, jak też chorób dotykających wielu narządów i układów. W składzie środków do mycia naczyń znajdują się składniki pochodzenia roślinnego, m.in. wyciąg z korzenia lukrecji. Zostały one wybrane z uwzględnieniem ich właściwości czyszczących, aby zapewniały skuteczność w usuwaniu brudu i tłuszczy bez szkodliwego wpływu na skórę i organizm człowieka, a także na środowisko.
Ważne jest też, aby środki do zmywania były zapakowane w sposób ekologiczny, bez użycia plastiku. W naszym sklepie znajdziesz produkty, które są w 100% ekologiczne. Opakowania są biodegradowalne, zakrętki wykonane z aluminium, a nie z plastiku. Ponadto oferujemy czyściki do szorowania powierzchni kuchennych z tworzywa w całości pozyskanego z recyklingu. Na uwagę zasługuje też naturalny skrobak do zmywania wykonany ze skorupy kokosa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl